Bugun...
bayan escort


Filiz Kamalı Kik


facebook-paylasÜÇ NEFES BİR KADER 11-" KIRK KİLOMETRE HIZLA GİDİYORDUM. ALTIMDAN ARAÇ NASIL KAYDI HİÇ ANLAMADIM"
Tarih: 30-05-2014 00:01:00 Güncelleme: 30-05-2014 00:01:00


 

Şehit ailesi olarak korunduğumuzun farkındaydım.

 

Ufak bir arabamız vardı. Onu satmak istiyordum. Tabiyki İstanbul'a yeni geldiğim için araba piyasası hakkında bilgim yoktu. Büyüklerim de satarsan burası İstanbul, sakın yabancı birine verme diyorlardı. Ben de ağabeyime arabayı satmayı düşündüğümü söyledim. Ağabeyim de kendi personelinin de aynı zamanda araba alım satımı ile uğraştığını, ona verirsen kısa süre de satabileceğini söyledi. Ben de hiç tereddüt etmeden arabayı o kişiye teslim ettim.

 

Ama ne ilginç ki çok çabuk satılabilecek bir araç olan arabam bir türlü satılmıyordu. Ağabeyimin personeline araç daha satılmadı mı? diye devamlı sorduğumda, bana Filiz hanım daha satılmadı. Ama bakacak kişiler var bu hafta bakacaklar diyordu. Ben ne zaman ne oldu araba dediysem, bana şuraya götürdüm bakacaklar, buradan gelecekler var bakacaklar diyordu. İlginçti. Çünkü bir ay içinde elden çıkabilecek bir araçtı. Böyle sorarken tamı tamına on ay geçti. Bu seferde, bari satılmıyorsa getir kullanayım dediğimde ise, arabaya il dışına gönderdiğini bir müşteri çıktığını söyledi. O an da Allah tarafından olduğunu bildiğim, içime bir şüphe düştü biri beni dürttü. Ağabeyime anlattım durumu. Tabi ağabeyim kesinlikle personelinin sahtekarlık gibi bir şey yapmayacağını, dediklerinin doğru olacağını söyledi. Ben ve kız kardeşim şüphelendik.

Vergi dairesinde çalışan arkadaşımıza plakayı verdik. Aracın satılıp satılmadığını öğrenmesini istedik. ...öğrendik! ...acı gerçeği öğrendik! Ne yazık ki araç satılalı bir sene olmuş... şaşkındık! nasıl olur ? Güvendiğimiz insan bunu nasıl yapar dedik. Ağabeyim de şaşkındı. O kişi arabamızı satmış ve parasını harcamıştı. Nasıl yapardı? Ben şehit ailesi olarak ona güvenip arabamı teslim etmiştim ve o parasını harcamış, hatta kendine yeni bir araba almıştı. Sonradan üzücü olacak şeyler yaşadım sonuçta paramı alamadım arabam gitti.

 

Aradan bir zaman geçti ben hala üzülüyordum. Aklım almıyordu. Bize bunu nasıl yapar? Şehit ailesinin arabasına ve parasına nasıl tenezzül eder. Bu ne vicdansızlık! bu ne merhametsizlik! derken, bir gün evimde temizlik yaptım ve yoruldum. Dinlenmek için terasa çıktım. Ezan okunuyordu ve çok güzeldi, hayran kaldım hemen ezanı dinlemek istedim. Pencereyi ezan sesini duyabilmek için araladım, önündeki koltuğa oturdum. Ezanın güzelliğinden gözlerimi kapattım huzur içinde dinlerken birden aklıma o kişi geldi. Arabamı satıp parasını vermemişti. Gözlerim doldu bir anda. O kadar büyülü bir andı ki sanki "Allah yanındayım diyordu ve hesabını ben ona soracağım sen merak etme! ". Enteresandı. Ezanın sesi kulağımda, ama gözlerim yaşlar içinde televizyondaki haber dikkatimi çekti. Spiker aynen şöyle diyordu '' KIRK KİLOMETRE HIZ İLE GİDEN BİR ARAÇ YOLA DÖKÜLEN MAZOTUN KAYDIRMASI İLE KONTROLDEN ÇIKMIŞ VE ARKADAN GELEN ARAÇLAR DURAMAYARAK MAZOTTAN KAYAN ARACA ÇARPMALARI SONUCU, ARAÇ KULLANILAMAZ HALE GELMİŞTİR'' spikerin bu sözlerinin üzerine bir anda gözlerimdeki yaş ve ezanı dinlememle, içimden arabamı alan ve parasını bana vermeyen kişi geçti. Tuhaftı. Sanki ezanın kulağıma okunduğunu hissettim ve yine elimde olmadan, kalbimden aynen televizyondaki kazanın aynısını geçirerek, O kişi için "İNŞALLAH SEN DE BÖYLE KIRK KİLOMETRE HIZ İLE MAZOTDAN GEÇERSİN VE ARKADAN GELEN ARAÇLAR SANA ÇARPAR VE ARACIN PARAMPARÇA OLUR" dedim. Beddua bana yakışmazdı ki biliyordum, Allah böyle konularda hiç bir şeyi cezasız bırakmazdı. Konu yine para asla değildi. Şehit ailesi olarak güvendiğim birine aracımı teslim ediyorum ve o onu satarak parasını harcıyor içi sızlamadan ve üstelik kendine yeni bir araba alıyordu. Allah şahit ki yeniden söylüyorum asla konu para değildi.

 

Ertesi gün onları tanıyan aynı zamanda da ortak arkadaş olduğumuz bir aile dostumu ziyarete gittim. Kapılarını çaldım beni görünce şaşkınlıkla '' Filiz senin de mi haberin oldu yoksa? dediler. Ben de şaşkın şaşkın bakarak, neyden haberim oldu mu? anlamadım dediğimde ise.. " Arabanı satıp parsını sana vermeyen kişi arabası ile giderken, YOLA DÖKÜLEN MAZOTTA ARABAYI KAYDIRMIŞ VE ARKADAN GELEN ARAÇLARDA DURAMAYARAK ARACINA ÇARPMIŞLAR VE ARAÇ PERT OLMUŞ"... Heeeyyyy Allah'ıııımmmm! Sen ne büyüksün ve beni duydun! Beni gördüğünü, duyduğunu biliyordum! O anda kaza nasıl oldu diye soranlara da demiş ki; " KIRK KİLOMETRE HIZLA GİDİYORDUM. ALTIMDAN ARAÇ NASIL KAYDI HİÇ ANLAMADIM".

 

 

"Allah'la beddua arasında perde yoktur" ibâresi, bedduânın Allah'a ulaşmasını önleyecek hiçbir engel yoktur, yani "mazlumun duası makbûldür"

 

Hazreti Ömer, vâlilerinin birine buyurdu ki: “Mazlûmun âhını almaktan kork. Çünkü mazlûmun duâsı kabûl olunur.”

 Bu yazı 734 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUM
Yorum

YAZARIN DİĞER YAZILARI

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
YAZARLAR
SON YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ
 • Çamlıca Camisi
  Çamlıca Camisi
 • Hesaplama Tablosu
  Hesaplama Tablosu
 • SÜRGÜN DUYGULAR
  SÜRGÜN DUYGULAR
 • Afganistan da İnsan Görüntüleri
  Afganistan da İnsan Görüntüleri
 • Afganistan Resimleri
  Afganistan Resimleri
 1. Çamlıca Camisi
 2. Hesaplama Tablosu
 3. SÜRGÜN DUYGULAR
 4. Afganistan da İnsan Görüntüleri
 5. Afganistan Resimleri
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Gençler Evlenirken Nelere Dikkat Etmeli - İhsan Şenocak Hoca
  Gençler Evlenirken Nelere Dikkat Etmeli - İhsan Şenocak Hoca
 • Kağıttan kendine kuyruk yapan kuş :)
  Kağıttan kendine kuyruk yapan kuş :)
 • Mustafa dedenin ölen eşine olan özlemi herkesi ağlattı...
  Mustafa dedenin ölen eşine olan özlemi herkesi ağlattı...
 • Başbakan'dan duygulandıran dua
  Başbakan'dan duygulandıran dua
 • Anne Babadan İzinsiz Nikah Caiz mi?
  Anne Babadan İzinsiz Nikah Caiz mi?
 • Irak'ta yaşananlar ile ilgili mühim açıklama
  Irak'ta yaşananlar ile ilgili mühim açıklama
 1. Gençler Evlenirken Nelere Dikkat Etmeli - İhsan Şenocak Hoca
 2. Kağıttan kendine kuyruk yapan kuş :)
 3. Mustafa dedenin ölen eşine olan özlemi herkesi ağlattı...
 4. Başbakan'dan duygulandıran dua
 5. Anne Babadan İzinsiz Nikah Caiz mi?
 6. Irak'ta yaşananlar ile ilgili mühim açıklama
VİDEO GALERİ
YUKARI