Bugun...
bayan escort


MEHMET NEZİR GÜL


facebook-paylasNOEL BABA HALEP'TE
Tarih: 27-12-2016 06:56:00 Güncelleme: 27-12-2016 06:56:00


Merhaba sevgili insanlar. Müslümanlar, Hristiyanlar, Yahudiler, ateistler… Velhasıl hangi dine inanıyor iseniz o dinin müminleri merhaba. Yeni yılla birlikte sizlere geldim. İşte ren geyiğim önde, uçak kızağımın üstünde size doğru geliyorum.
Bu bir yıl boyunca neler neler hazırladım sizlere. 
 Hey çocuklar, büyükler, anneler, babalar, hepinize hediyelerim var benim.
Ama önce bir iki rutin dışı ziyaret yapmam gerekiyor. İlk hedef Vatikan. Papa hazretlerine uğramadan olmaz. Onun elini öpeyim, sonra da sizi öperim. Ardından İngiltere'de, Kraliçe hazretlerini görmem gerekiyor. Yaşlı hanımefendiyi ayağımıza getirmek olmaz. Hem Amerika'ya uğramam da gerekiyor. Ayrıca İsrail ziyareti yapmama gerek yok. Amerika'da yetkili ve etkili temsilcileri var zaten. Onlarla bir değerlendirme yapmam yeterli olur. Biliyorsunuz fitneciler çok, benim İsrail'de görünmem, tarafsızlığıma gölge düşürür. Rusya'ya şimdilik uğrasam da uğramasam da olur. Bana biraz müsaade. Kısa bir ziyaret arası.

Evet çocuklar biliyorum sabırsızlandınız, geliyorum. Tabi bir çocuksever ve barışsever bir baba olarak önce Halep'e uğramak istiyorum.
Aaa Halep ne kadar da değişmiş, şehir ne kadar tenha, sessiz. Hani savaş var diyorlardı. Oysa tam bir sükunet var. Hep yanlış bilgi veriyorlar. Ne bomba görüyorum ne silah. Bari bir çocuk görsem. Hah, işte ilerde bir grup çocuk, sevgili geyiğim sen de gördün mü? Aferin, doğru yanlarına gidelim.
-Evet sevgili çocuklar ben geldim. Ben Noel Baba! Çocuk dostu, sizlere mutluluk getirdim, hediyeler getirdim. Bu yıla özel oyuncaklar hazırlamıştım, heybemde olacaktı, tamam şimdi çıkarıyorum. Alın işte, ne güzel değil mi? Alın alın, tereddüt etmeyin, tam size göre.
-Ama Hacı dede, bu oyuncak değil, sanki bir füze!
-Yavrucuğum, her sakallıyı dede zannetmeyin, ben hacı dede değil, Noel Baba'yım. Doğru, elindeki bir füzedir, siz iyi bilirsiniz, çok görmüşsünüzdür. Ama bu patlamaz korkmayın.
-Sayın Noel, bana da oyuncak olarak tank getirmişsin. Biz bunların gerçeğini aylardır görüyoruz. Evlerimizi, okullarımızı, hastanelerimizi harabeye çevirdi.
-Ne kadar alıngansızınız canım. Büyük abileriniz, daha güzel ve sağlamını yapmak için hazırlık yapıyor. Onlar eskimişti. Bak bir arkadaşınıza da jet uçak getirdim. Alsana!
-Noel bey, bu uçak da bizim şehrimizi, ağabeylerimizi bombalayan uçaklardan. İstemiyorum.
-Evet, evet istemiyoruz, istemiyoruz. Hediyelerin senin olsun, istemiyoruz.
-Ya çocuklar, ne kadar nankör, anlayışsız insanlarsınız. Hiç Noel Baba'ya böyle davranılır mı? Ben size hediye getiriyorum, siz beni protesto ediyorsunuz. Size anneniz, babanız böyle mi terbiye verdi?
Bana bakın, şu vakitte, Asya'da, Afrika'da, Avrupa, Amerika ve dünyanın dört bir yanında çocuklar beni bekliyor. Gece gözlerine uyku girmiyor. Bacaları temiz tutuyorlar, şömine önlerinde kıvranıyorlar beni karşılamak için. Ben önce size geldim, hediyeler verdim ama sizin şu nankörlüğünüze bakın. Hediyenizi beğenmiyorsunuz. Ne yapayım, sizin payınıza düşen bunlar. Bizim çocuklara pasta börek- yağlı çörek, size yağlı ilmek. Bizim çocuklara zevkü sefa, size derdü cefa. Bizim çocuklara cicili bicili elbiseler, size kanlı kefenler. Bizim çocuklara villalar, saraylar, size yıkık viraneler. Bizim çocuklara berrak sular, sebiller, size kandan ırmaklar.
Sizin büyükleriniz de adam olsun!
Hey durun çocuklar ne yapıyorsunuz? Hiç Noel Baba'ya bu yapılır mı? Sakallarımdan ne istiyorsunuz? Beni cavlak yaptınız. Ben sevgili çocuklarımın yanına nasıl giderim. Beni tanıyamazlar, sevemezler böyle. Elbisemi kirletmeyin, kan sıçratmayın, zaten kırmızı, bu yıl sizin kanınızla fazlasıyla boyamıştım. Durun, durun, hemşehrinizim sizin, Akdenizliyim. Bu Müslümanlara da hiç iyilik yaramaz ki!***Bu yazı 8356 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUM
Yorum

YAZARIN DİĞER YAZILARI

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
YAZARLAR
SON YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ
 • Çamlıca Camisi
  Çamlıca Camisi
 • Hesaplama Tablosu
  Hesaplama Tablosu
 • SÜRGÜN DUYGULAR
  SÜRGÜN DUYGULAR
 • Afganistan da İnsan Görüntüleri
  Afganistan da İnsan Görüntüleri
 • Afganistan Resimleri
  Afganistan Resimleri
 1. Çamlıca Camisi
 2. Hesaplama Tablosu
 3. SÜRGÜN DUYGULAR
 4. Afganistan da İnsan Görüntüleri
 5. Afganistan Resimleri
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Gençler Evlenirken Nelere Dikkat Etmeli - İhsan Şenocak Hoca
  Gençler Evlenirken Nelere Dikkat Etmeli - İhsan Şenocak Hoca
 • Kağıttan kendine kuyruk yapan kuş :)
  Kağıttan kendine kuyruk yapan kuş :)
 • Mustafa dedenin ölen eşine olan özlemi herkesi ağlattı...
  Mustafa dedenin ölen eşine olan özlemi herkesi ağlattı...
 • Başbakan'dan duygulandıran dua
  Başbakan'dan duygulandıran dua
 • Anne Babadan İzinsiz Nikah Caiz mi?
  Anne Babadan İzinsiz Nikah Caiz mi?
 • Irak'ta yaşananlar ile ilgili mühim açıklama
  Irak'ta yaşananlar ile ilgili mühim açıklama
 1. Gençler Evlenirken Nelere Dikkat Etmeli - İhsan Şenocak Hoca
 2. Kağıttan kendine kuyruk yapan kuş :)
 3. Mustafa dedenin ölen eşine olan özlemi herkesi ağlattı...
 4. Başbakan'dan duygulandıran dua
 5. Anne Babadan İzinsiz Nikah Caiz mi?
 6. Irak'ta yaşananlar ile ilgili mühim açıklama
VİDEO GALERİ
YUKARI